Strona Główna / Zainteresowania

Zainteresowania

Oprócz pracy naukowej, od wielu lat działam na rzecz lokalnej społeczności Ciechanowa. Od 2005 roku współprowadzę stronę architektura-ciechanowa.pl, gdzie prezentowane są głównie stare zdjęcia miasta, ale także i inne materiały związane z Ciechanowem, jak mapy, plany, książki, gazety, czy filmy. Dużą popularnością cieszy się także profil facebookowy wspomnianej witryny, gdzie również regularnie umieszczane są stare zdjęcia oraz inne pamiątki, związane z historią miasta.

Szkoła muzyczna pozostawiła we mnie zainteresowanie muzyką baroku, a zwłaszcza dziełami J. S. Bacha. Od wielu lat nie tylko słucham, ale także komponuję nowe utwory w tej stylistyce. Po próbkę moich możliwości zapraszam na swój kanał muzyczny na youtube oraz na stronę z moimi partyturami: newfugue.com

Interesuję się także szeroko rozumianą nową architekturą tradycyjną, a także rekonstrukcjami dawnych, nieistniejących już budowli. Na tym polu działam w stowarzyszeniu INTBAU Polska (Międzynarodowe Zrzeszenie na rzecz Tradycyjnego Budownictwa, Architektury i Urbanistyki), a także prezesuję Fundacji „Rekonstrukcje i Odbudowy”, której zadaniem jest m.in. prowadzenie profilu facebook’owego oraz strony internetowej rekonstrukcjeiodbudowy.pl. Jestem także gorącym zwolennikiem odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie (jak zresztą i całej zachodniej pierzei Placu Piłsudskiego).